MARKETING SIECIOWY W PRAKTYCE

...czyli jak to jest z tym zarabianiem w internecie?

ŁUKASZ GAŁUSZKA 
Przedsiębiorca, grafik komputerowy, bloger...

Od wczesnych lat szkolnych czułem, że coś jest nie tak, że jest mi "odbierana wolność". Nie mogłem znieść faktu, że muszę 5 dni w tygodniu spędzać codziennie po kilka godzin w szkole, że mam robić wszystko to, co ktoś mi narzuca - to było dla mnie "więzienie"...

...żeby było śmieszniej, moje życie "ułożyło się" tak, że tych szkół w sumie ukończyłem kilka (liceum zawodowe, 2 szkoły policealne i studia licencjackie...). 

W międzyczasie zacząłem wyjeżdzać zagranicę do różnych prac (było ich sporo w perspektywie kilku lat), ale w każdej z tych prac, po krótkim czasie, znów zaczynałem odczuwać to samo, co w każdej z szkół, czy też uczelni, czyli to, że ktoś "odbiera mi moją wolność".

W pewnym momencie stwierdziłem, że muszę to zmienić, bo to nie jest moja "droga" w życiu. W 2009 założyłem firmę handlową (którą prowadzę do dzisiaj), "wybierając się z młotyką na słońce" - nie miałem wtedy praktycznie w ogóle pieniędzy na start. Wszystkie pieniądze, które sobie uzbierałem pracując w UK w poprzednich latach, przeznaczyłem na zakup samochodu, który był mi bardzo potrzebny pod kątem mojej firmy, a na resztę trzeba było wziąć pożyczkę - pierwsza pożyczka w kwocie 10 000 tys. złotych, zniknęła w momencie. W zasadzie to nie było z czym za bardzo startować, bo za te pieniądze zakupiłem tylko garstkę towaru handlowego i potrzebne urządzenia. 

Chwilę później musiałem wziąć kredyt na wyższą kwotę, aby móc rozwijać firmę..., także początki nie były łatwe...

W pierwszym roku miałem ogromną frajdę, że w końcu nie mam szefów nad sobą, że sam dla siebie pracuję, a nie na kogoś, kto i tak tego nie docenia..., natomiast w późniejszym czasie, coraz bardziej zacząłem sobie zdawać sprawę z tego, że uciekając od "więzienia" szkół i firm, w których pracowałem - sam sobie zbudowałem inne '"więzienie" - zbudowałem sobie stanowisko pracy w własnej fimie, na którym byłem "niezastąpiony" - byle choroba, czy jakiekolwiek zdarzenie i nie miałby mnie kto zastąpić. Nie pracuję, to nie ma zysków, a koszty i rachunki do zapłacenia są... 
CZY TO JEST WOLNOŚĆ? - nie bardzo... 
 

Zarabianie w Internecie...

Jeszcze z rok przed założeniem własnej firmy, miałem pierwsze doświadczenia w kwestii zarabiania w Internecie - pierwszy raz miałem styczność z czymś takim, jak programy partnerskie, surfbary itp. - oczywiście nic wtedy nie zarobiłem w tych programach (bez doświadczenia, wiedzy...), tylko straciłem sporo czasu i trochę pieniędzy, aczkolwiek to był pewnego rodzaju "zalążek" do tego, aby poszukiwać swojej "szansy" w tym kierunku, czyli ogólnie w Internecie. 

Te moje poszukiwania metod zarobkowych w Internecie, na chwilę trochę przygasły, jak zaangażowałem się głównie w rozwój własnej firmy handlowej, ale jak zdałem sobie sprawę z tego, że ta firma nie daje mi takiej 100% wolności, o jakiej marzę, zacząłem znów mocniej poszukiwać innych rozwiązań.

Po drodze (w ciągu kilku lat), poniosłem sporo porażek, straciłem wiele pieniędzy... testując mnóstwo różnych rozwiązań/projektów, przez długi czas nie mając prawie żadnych rezultatów - wszędzie piękne obietnice wysokich zarobków, a ja nie miałem rezultatów, tylko z reguły straty...

Po kilku latach, zacząłem widzieć, czego się muszę wystrzegać, z jakimi firmami warto współpracować, że w dużym stopniu najpierw muszę sam siebie wewnętrznie odmienić, abym mógł zacząć generować pozytywne rezultaty - zacząłem coraz więcej czasu i pieniędzy inwestować w siebie, w swój rozwój (nie ten "rozwój" z szkół, którego nie lubiłem, tylko w rozwój duchowy, rozwój umiejętności związanych z marketingiem internetowym...). 

Marketing sieciowy stał się moją pasją i tak już pozostało do dzisiaj - przez cały czas się rozwijam, przez cały czas buduję swoje źródła dochodu oparte o marketing sieciowy. 

DLACZEGO MARKETING SIECIOWY (ZARABIANIE W INTERNECIE)?

BRAK LIMITU WYSOKOŚCI ZAROBKÓW

W pracy na etacie przeważnie jest ustalona z góry wysokość pensji i w wielu przypadkach po prostu nie ma szans na przeskoczenie tego pułapu (żyjesz na łasce pracodawcy). 

Zarabiając w Internecie, z reguły nie ma takich limitów.

PRACA W DOMU - WIĘCEJ CZASU

Nie tracisz czasu i pieniędzy na dojazdy do pracy. Pracujesz w dniach i godzinach ustalanych przez siebie... tak więc masz po prostu więcej czasu dla swojej rodziny i dla siebie (na swoje hobby).

Możesz robić rzeczy w dniach i godzinach, na które nie można sobie pozwolić pracując na etacie...

WSPARCIE FIRMY I OSÓB Z ZESPOŁU

Firmy, z którymi podejmuje się współpracę (oraz sponsorzy...) wspierają nowych partnerów w działaniach.

Zupełnie inne (przyjazne) relacje panują tutaj, czego na etacie w relacji szef - pracownik, często nie można doświadczyć

Strona, którą obecnie przeglądasz, nie jest poradnikiem inwestycyjnym w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Nie mniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Pamiętaj, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy, NIGDY nie daje 100% gwarancji zarobku i ode mnie takiej gwarancji również nigdy nie otrzymasz. Prezentowane tutaj biznesy osobiście sprawdziłem oraz korzystam z usług/produktów i rozwiązań tych firm. Tak więc na bazie własnych doświadczeń, rezultatów, korzyści wynikających z użytkowania produktów, korzystania z usług tych firm, mogę je polecić, ale nigdy nikomu nie dam jakichkolwiek gwarancji zarobku. 

Każda forma biznesu/współpracy biznesowej z jakąkolwiek firmą (gdzie trzeba przeznaczyć własne pieniądze, aby móc zarabiać) wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy. Pamiętaj o tym podejmując decyzje odnośnie współpracy/działania!

 Copyright © 2022. Łukasz Gałuszka 

Na Tej Stronie Wykorzystywane Są Cookies Kliknij Tutaj i Dowiedz Się Więcej

This is the bottom slider area. You can edit this text and also insert any element here. This is a good place if you want to put an opt-in form or a scarcity countdown.